Polscy napastnicy

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski (RL9) to zdobywca 5 bramek w 9 minut, najlepszy napastnik na świecie, zdobywca Ligi Mistrzów i najlepszy reprezentant Polski. Co stoi za tym sukcesem? Geny? Postawa rodziców? A może koledzy „Bobka”? Jak sukces wpłynął na prywatne życie Lewego? Poznaj bliżej naszą dumę narodową. Data i miejsce urodzenia: 21 sierpnia 1988, Warszawa Narodowość: Polska […]

Zbigniew Boniek

zbigniew boniek

marca w Bydgoszczy na świat przyszedł Zbigniew Boniek, który w opinii wielu ekspertów był najlepszym, oraz na pewno najbardziej wszechstronnym, napastnikiem w historii polskiego futbolu.

Gerard Cieślik

Gerard Cieślik

W plebiscycie Polskiego Związku Piłki Nożnej ogłoszonego w 1969 roku Gerard Cieślik został wybrany najlepszym piłkarzem 50-lecia. W plebistycie z 1994 roku, także zorganizowanym przez PZPN, na 75-lecie polskiego piłkarstwa zajął wysokie 5. miejsce.

Kazimierz Deyna

Kazimierz Deyna na stałe zapisał się w historii polskiego sportu, jako chyba najlepszy piłkarz w dziejach naszego kraju. Deyna był prawdziwym wirtuozem na krajowych boiskach, imponował techniką i płynnym prowadzeniem piłki, posiadał także mocne i precyzyjne uderzenie z dystansu. W latach 70-tych był czołowym piłkarzem reprezentacji Polski, wielokrotnie będąc jej kapitanem.

Grzegorz Lato

grzegorz lato

Grzegorz Lato urodził się 8 kwietnia 1950 roku w Malborku. Nie miał dzieciństwa usłanego różami. Jego ojciec w poszukiwaniu lepszej pracy znalazł zatrudnienie w Mielcu jako mechanik lotniczy. Cała rodzina Laty przeniosła się do tego miasta, aby zacząć nowe, lepsze życie. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Ojciec Laty zmarł tragicznie podczas pełnienia swoich obowiązków w 1959. Grzegorz Lato przeszedł szybki kurs dojrzewania.

Włodzimierz Lubański

Włodzimierz Lubański

Swoją przygodę z piłką Włodzimierz Lubański zaczął w 1957 roku, grając w Sośnicy Gliwice. Gdy jako szesnastolatek pojawił się na obozie zimowym Górnika Zabrze w Jeleniej Górze, nikt nie spodziewał się, że w przyszłości będzie to jeden z najlepszych piłkarzy naszego kraju.