Piłkarski kalendarz 2024

Początek roku 2024 to doskonały moment na to, aby przygotować się do prawdziwych sportowych emocji. Fani sportów zimowych już teraz mogą cieszyć się emocjonującymi rozgrywkami w swoich ulubionych dyscyplinach, ale prawdziwe apogeum sportowe nastąpi w okresie wakacji 2024. Te wydarzenia będą ekscytować widzów z całego świata. Na co czekamy w 2024 roku?

Polski piłkarz na tle stadionu z kibicami
Rok 2024 będzie bardzo piłkarski.

Mistrzostwa Europy 2024 w piłce nożnej

Niemcy gospodarzem mistrzostw

Mapa Niemiec z zaznaczonymi 10 miastami położonymi blisko zewnętrznych granic
Miasta piłkarskie na Mistrzostwa Europy 2024 w Niemczech,
Źródło fotografii: Wikipedia

Turniej odbędzie się w dniach od 14 czerwca do 14 lipca 2024 roku, a gospodarzem po raz drugi (po 36 latach) będą Niemcy.

Faza grupowa i turniejowa rozegra się na 10 doskonale przygotowanych stadionach:

  1. Berlin,
  2. Dortmund,
  3. Düsseldorf,
  4. Frankfurt nad Menem,
  5. Gelsenkirchen,
  6. Hamburg,
  7. Kolonia,
  8. Lipsk,
  9. Monachium,
  10. Stuttgart.

Mecz finałowy będziemy mogli na żywo śledzić ze stadionu Olympiastadion w Berlinie.

Zmiana zasad rozgrywek

Turniej po raz kolejny rozegra się na relatywnie nowych zasadach, uwzględniających obecność aż 24 zespołów i nieco bardziej łaskawe warunki wyjścia z grupy. Aby jednak kibice reprezentacji Polski mogli w ogóle myśleć o możliwościach wyjścia z grupy, muszą przejść ciężki bój w barażach.

Czy Polska wygra baraże?

Przełom czerwca i lipca 2024 będzie prawdziwą gratką dla miłośników sportu narodowego Polskipiłki nożnej. O ile reprezentacja Polski przejdzie baraże, bo wciąż nie możemy być pewni  uczestnictwa naszej reprezentacji w imprezie ME 2024.

Już od dawna, za pośrednictwem portalu newsy piłkarskie, mogliśmy śledzić informacje o Mistrzostwach Europy i jej uczestnikach. Więc cały zestaw aktualności dotyczących imprezy nie stanowi dla nas tajemnicy. W czasie turnieju tym bardziej powinieneś znaleźć to, czego szukasz.

Copa America 2024

20.VI – 14.VII

Czas na kolejną imprezę, utrzymaną wciąż w kręgu zainteresowania fanów piłki nożnej. Przed nami kolejna edycja święta futbolu latynoskiego. Copa America 2024 to turniej odbywający się od 20 czerwca do 14 lipca 2024, a zatem równolegle do europejskiego święta piłkarskiego.

USA gospodarzem

Mistrzostwa obu Ameryk zostaną rozegrane w Stanach Zjednoczonych, które specjalnie na tę okazję oddają do dyspozycji aż 14 stadionów. Mecz finałowy zostanie rozegrany na niesamowitym stadionie w Miami.

Na co możemy liczyć, przygotowując się na Copa America?

Przede wszystkim na futbol pełen pasji i zaangażowania, co od lat wyróżnia piłkarzy z Ameryki Południowej.

Jedyny mankament? Niewygodne dla nas godziny meczów. Jednak okres wakacyjny z pewnością będzie sprzyjać motywacji do śledzenia zmagań Argentyny, Brazylii czy Meksyku.

Uradowany Messi stoi za wystawionymi 7 złotymi piłkami i 6 złotymi butami
Messi do 2021 roku zdobył 7 złotych piłek. W 2023 roku ma ich już 8 na koncie.

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024

Magiczny Paryż

Rok 2024 to prawdziwe święto sportu — nie konkretnej dyscypliny, ale wszystkich sportów. Święto to na szczęście możemy celebrować co 4 lata, w ramach odbywających się od 1896 roku Igrzysk Olimpijskich. W 2024 roku sportowców z całego świata będzie gościł Paryż, stolica Francji.

26.VII – 11.VIII

Największa impreza sportowa na świecie potrwa od 26 lipca do 11 sierpnia 2024, a 10 500 sportowców powalczy w 329 konkurencjach sportowych, w tym w piłce nożnej.

Co to dla nas oznacza?

Pełne emocji 2 tygodnie, w ramach których (na szczęście dla naszych rodaków), najważniejsze rozgrywki będą transmitowane w bardzo dogodnych godzinach. Paryż miał okazję gościć sportowców z całego świata już dwukrotnie, 100 lat temu. Najważniejszą areną jest oczywiście flagowy stadion — Stade de France, na którym rozegra się kilka istotnych dyscyplin sportowych — w tym cała lekkoatletyka.

Tahiti

To, co z pewnością należy potraktować jako ciekawostkę to miejsce rozgrywania dyscyplin dla surferów. Ci o medale igrzysk powalczą na… Tahiti. Jest to wyspa w południowej części Oceanu Spokojnego w połowie drogi między Australią a Ameryką Południową.

Zmagania Polaków

Jak Polacy poradzą sobie w zmaganiach olimpijskich?
Piłkarskie aktualności w tym zakresie sprawdzisz na futbolnews.pl.