Szanse Polaków na awans na Euro 2024

Reprezentacja Polski, mimo słabej gry w eliminacjach pod wodzą Fernando Santosa, wciąż ma szansę na awans na Euro 2024. Czy zmiana trenera i nadchodzące mecze przyniosą upragniony sukces? Przeprowadziliśmy dla Was analizę sytuacji biało-czerwonych.

Piłka ustawiona do wybicia na tle pustego stadionu
Źródło zdjęcia: Pixabay

Rozczarowanie po grze Polski pod wodzą Santosa

Podczas gdy Polska miała jedną z teoretycznie łatwiejszych grup eliminacyjnych, wyniki pod wodzą portugalskiego selekcjonera Fernando Santosa były dalekie od oczekiwań. Trzy porażki i tylko dwa zwycięstwa w pięciu meczach to bilans, który nie napawa optymizmem. Obecnie reprezentacja Polski zajmuje 4. miejsce w grupie, które nie daje możliwości awansu.

Należy zaznaczyć, że rywale Polski, tacy jak Mołdawia czy Wyspy Owcze, nie są uważani za europejskie potęgi piłkarskie. Wielu kibiców zastanawiało się, dlaczego drużyna z takim potencjałem nie radzi sobie w tak „łatwej” grupie. Pewne nadzieje budzi zmiana trenera na Polaka, który lepiej powinien rozumieć mentalność zawodników. Być może czeka nas też odświeżenie składu.

Czy zmiana trenera przyniesie upragnioną poprawę?

Po serii nieudanych występów, Polska postanowiła zmienić selekcjonera. Na stanowisko został powołany Michał Probierz, który ma za sobą udane występy w polskiej Ekstraklasie. Jego doświadczenie i znajomość polskiego futbolu dają nadzieję na poprawę wyników. Wielu kibiców wierzy, że to właśnie Probierz jest w stanie odmienić losy reprezentacji i poprowadzić ją do awansu na Euro 2024.

Jednak do kolejnych meczów w eliminacjach do europejskiego turnieju pozostało zaledwie kilka tygodni. Nie istnieje trener, który w tak krótkim czasie potrafiłby całkowicie przeorganizować pracę drużyny. Należy więc liczyć na samych zawodników, dając czas nowemu selekcjonerowi na realizację swojej wizji. Mężczyźni uwielbiają mieć rację, więc i ty możesz się sprawdzić, typując np. przedmeczowe zakłady bukmacherskie czy po prostu dzieląc się na czacie swoją opinią na temat szans Polaków na awans.

Jakie są realne szanse Polski na awans do Euro 2024?

Mimo trudnej sytuacji, Polska wciąż ma szansę na awans. Kluczowe okażą się nadchodzące mecze z Mołdawią, Czechami i Wyspami Owczymi. Jeśli drużyna wygra te spotkania, a w zmaganiach innych drużyn z tabeli nie wydarzy się nic rewolucyjnego, to bezpośredni awans jest wciąż możliwy.

Warto pamiętać też, że dzięki wysokiej pozycji w Lidze Narodów, Polska ma szansę na awans poprzez baraże. Obecne eliminacje wcale nie przekreślają szans Polaków na wejście do Euro 2024. Wszystko wskazuje na to, że ostatnie mecze eliminacji będą pełne emocji i napięcia. Swój nos przewidywania piłkarskiej przyszłości możesz przetestować na zakłady live.

Czy awans do Euro 2024 to już sukces?

Awans na Euro 2024 byłby niewątpliwie sukcesem, zwłaszcza po tak trudnych eliminacjach. Jednak prawdziwym wyznacznikiem jakości drużyny będzie jej gra na samym turnieju. Jeśli Polska pokaże się z dobrej strony na Euro, nikt nie będzie pamiętał trudnych eliminacji. W końcu to właśnie występy na dużych turniejach kształtują opinię o drużynie i jej wartości.

Miejmy nadzieję, że Polska nie tylko awansuje, ale także zaskoczy wszystkich swoją grą w finałach Euro 2024. Czy pomoże w tym nowy selekcjoner? Obawiam się, że jeśli coś nie zmieni się w podejściu samych piłkarzy, zwłaszcza tych najbardziej znanych, to będzie ciężko…

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments