Jakie są najlepsze strategie obstawiania piłki nożnej?

Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie, to piłka nożna jest królową tej branży. Każda strona z zakładami oferuje bogatą ofertę na tę dyscyplinę. Mimo to wiele osób nie wie do końca, jak skutecznie obstawiać. Jeśli zaliczasz się do tego grona, to ten artykuł jest dla Ciebie! Podpowiadamy w nim, jak obstawiać, by cieszyć się z wysokich wygranych.

Niebieski piłkarz przeskakuje nad białym piłkarzem robiącym wślizg na boisku piłkarskim na tle stadionu i zachmurzonego nieba
Piłka nożna jest w Polsce najbardziej popularną dyscypliną sportową.
Źródło fot. Shutterstock

Zakłady piłkarskie w miejscach, które są tego warte

W Internecie możesz spotkać legalnych i nielegalnych bukmacherów. Jeśli nie masz pewności, czy dana strona działa w granicach prawa, to odwiedź jedną z renomowanych stron poświęconych branży — legalni bukmacherzy na piłkę na najlepsibukmacherzy.com są zestawieni w tabelach porównujących ofertę. Odwiedzając takie strony, masz pewność, że przechodzisz na strony zaufanych bukmacherów.

Wybierając listę stron, na których będziesz obstawiać mecze, sprawdź następujące elementy oferty:

 • Dostępność aplikacji mobilnej;
 • Ilość wydarzeń, na które można obstawiać zakłady piłkarskie;
 • Możliwość obstawiania w zakładach bukmacherskich piłki nożnej na żywo;
 • Wysokość kursów;
 • Łatwość korzystania ze strony internetowej i aplikacji mobilnej.

Wykorzystywanie mocy bonusów

Oczywiście możliwość postawienia legalnego zakładu nie powinna być głównym kryterium wyboru strony do obstawiania. W przypadku zakładów bukmacherskich piłka nożna jest dyscypliną, w której jest ogromne pole do wymyślania różnych atrakcyjnych bonusów.

Firmy z branży dobrze o tym wiedzą, dlatego graczom oferują z reguły długą listę bonusowych korzyści na start, które pozwalają łatwiej zacząć typowanie meczów.
Przykładami takich ofert są:

 • Zakład bez depozytu;
 • Bonus od depozytu;
 • Freebet;
 • Gra bez podatku;
 • Zakład bez dowodu (czasem nowi gracze mogą wytypować mecze bez pełnej weryfikacji konta na podstawie dowodu osobistego);

Gdy wchodzisz po raz pierwszy na daną stronę z zakładami, od razu sprawdzaj, jakie bukmacher oferuje Ci bonusy jako osobie, która właśnie założyła u niego konto.

Ustalenie nieprzekraczalnego budżetu

Zastanów się — chcesz, aby typowanie sprawiało Ci przyjemność, nawet jeśli nie udaje Ci się wygrywać? Na pewno tak nie będzie, jeśli będziesz każdego tygodnia wydawał na to więcej, niż pozwalają Ci na Twoje finanse. Tak więc wchodząc na strony bukmacherów, piłka nożna powinna być zajęciem, w którym wyznaczasz jasne granice finansowe.

Jeśli nie masz kontroli nad finansami, spróbuj je na początku przeanalizować. Zastanów się, ile każdego tygodnia przeznaczasz pieniędzy na zakłady piłkarskie. Na tej podstawie oszacuj, jaki procent Twojego budżetu stanowią te wydatki. Jeśli się okaże, że wolałbyś mniej wydawać na typowanie, wprowadź sobie ostrzejsze ograniczenia.

Wewnętrzne zasady obstawiania zakładów piłkarskich

Każdy jest kreatorem swojej bukmacherskiej przygody. Oznacza to, że może grać w sposób niczym nieskrępowany, w końcu, kto miałby Cię krytykować za to, że wytypowałeś zwycięstwo Warty Poznań w meczu ze Śląskiem Wrocław? Mimo to warto wprowadzić sobie pewną wewnętrzną listę zasad typowania.

Obstawiając w zakładach bukmacherskich piłkę nożną, możesz wprowadzić następujące reguły:

 • Nigdy nie obstawiasz zwycięstwa drużyny, gdy jest wysoki kurs (ta wskazówka przyda Ci się, jeśli jesteś mniej doświadczonym typerem);
 • Nie typujesz pojedynków drużyn, których nie znasz. Na pewno lepiej Ci pójdą zakłady, gdy będziesz obstawiać spotkania zespołów, które śledzisz na co dzień.
 • Zanim postawisz kupon, sprawdzasz, czy bukmacherzy na piłkę mają jakąś promocję lub bonus, który zwiększy Twoje szanse na udane obstawianie.
 • Robisz dokładną analizę obu zespołów przed wizytą na stronie — na tej podstawie skreślasz kupon. Nawet jeśli nie trafisz, masz wtedy pewność, że decyzja wynikała z dokładnej przedmeczowej analizy.

Sięganie po różne rodzaje zakładów piłkarskich

Jeśli masz poczucie, że w Twojej bukmacherskiej codzienności nic się nie dzieje — w kółko obstawiasz te same ligi, postaraj się poszerzyć krąg swoich zainteresowań o dodatkowe rozgrywki. Oczywiście pod warunkiem, że wiesz, jakie zespoły grają w danych ligach i znasz występujących tam zawodników.

Nie musisz tylko obstawiać rozgrywek ligowych — możesz sięgnąć po Puchar Polski, rozgrywki drużyn narodowych, czy też europejskie puchary.

Dodatkowo pamiętaj, że w piłce nożnej występują różne rodzaje zakładów. Najpopularniejszy jest zakład prosty, czyli ten, w którym wskazujesz zwycięzcę danego pojedynku. W tym zakładzie możesz sięgnąć też po tzw. podpórkę, czyli zwycięstwo z remisem.

Możesz też pójść krok dalej i typować np. ilość bramek strzelonych w danym spotkaniu, wynik do pierwszej połowy, sumę podyktowanych żółtych kartek przez sędziego itd.

Zakłady bukmacherskie: piłka nożna, a może inny sport?

Nie mamy zamiaru Cię zniechęcać do obstawiania tej fascynującej dyscypliny. Przeciwnie — uważamy, że warto doskonalić swoje bukmacherskie umiejętności w obrębie jednego sportu. Rozgrywki futbolowe są wręcz wymarzoną dyscypliną, w której warto się konsekwentnie rozwijać.

Gdyby jednak na stronach bukmacherów piłka nożna w tradycyjnym wydaniu Cię znudziła, możesz sięgnąć po ofertę meczów rozgrywanych w damskich ligach. Tam również są ogromne emocje. Czasem nawet większe niż w rozgrywkach panów.

W ostateczności możesz zrobić sobie chwilową przerwę od bukmacherów na piłkę nożną i zainteresować się inną dyscypliną. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się zakłady na sporty walki.

Już wiesz, że zestawienie: zakłady bukmacherskie + piłka nożna, stanowi kapitalny sposób na miłe spędzanie wolnego czasu. Wiesz też jakie strategie typowania zastosować. Mamy nadzieję, że przy kolejnej wizycie na stronach bukmacherów na piłkę nożną wprowadzisz je w życie, a to pozwoli Ci cieszyć się ze szczęśliwych trafień.